Trawnik z rolki Szczecin. W jaki sposób pielęgnować trawę z rolki? Trawa z rolki Szczecin

sie 12, 2018 przez

Trawnik z rolki Szczecin. W jaki sposób pielęgnować trawę z rolki? Trawa z rolki Szczecin

Od jakiegoś już czasu dużym zainteresowaniem ciszy się trawa z rolki szczecin. Warto więc nieco bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu. Jak powszechnie wiadomo jest to specjalnie przygotowywana trawa, która ze stanowisk danej szkółki jest wycinana z systemem korzeniowym i umieszczana w płatach dywanowych w nowe lokalizacje.

trawa z rolki Szczecin

Warto zatem bliżej poznać sposoby, które sprawią, że nasza trawa z rolki Szczecin będzie prezentować się okazale. Po około tygodniu od rozłożenia trawnika można przystąpić do wałowania powierzchni lekkim wałem. Po raz pierwszy do koszenia możemy przystąpić po upływie około trzech tygodni od rozłożenia trawy w nowym miejscu. Oczywiście, jeśli przekroczy ona wysokość około 5-7 cm.

trawnik z rolki Szczecin

Kiedy nasza trawa w rolkach Szczecin znajdzie się w fazie intensywnego wzrostu, co ma najczęściej miejsce od maja do września, to trzeba poddawać ją korzeniu aż dwa razy w tygodniu. Poza tym czasem wystarczy jedynie pilnować, żeby nie przekroczyła wysokości 5 centymetrów. Pomimo tego, że trawnik z rolki Szczecin jest wytrzymalszy i lepiej się rozwija od zwykłej trawy to i tak wato cyklicznie nawozić go. Istotne jest też podlewanie, które wykonujemy z rana bądź wieczorem. Operację tą wykonujemy raz w tygodniu. Pamiętając o tym wszystkim nasza trawa, będzie zawsze w doskonałej kondycji.