Twarda woda – co z nią zrobić?

kwi 7, 2020 przez

Twarda woda – co z nią zrobić?

Problem twardej wody dotyczy większości mieszkańców Warszawy. Czym jest twarda woda i co należy z nią zrobić, by uchronić domowe sprzęty przed uszkodzeniem lub całkowitym zepsuciem – podpowiadamy!

Twardość wody powstaje w wyniku wytrącania się z cieczy różnych substancji, takich jak sole magnezu i wapnia, żelazo lub mangan. Im więcej zawartości podobnych pierwiastków w naszej wodzie, tym większy osad zbiera się wewnątrz domowych urządzeń, takich jak pralki, zmywarki, czy nawet kuchenny czajnik, krany i łazienkowe kabiny prysznicowe. Zwalczanie kamienia najprościej jest zacząć od starannego oczyszczenia widocznych osadów, kolejnym zaś krokiem jest zastosowanie specjalistycznych preparatów – odkamieniaczy. Ostatecznością jest wezwanie profesjonalnego hydraulika.

Środki skuteczne w zwalczaniu twardej wody

Hydraulik Warszawa podpowie, w jaki sposób należy zadbać o sprzęt AGD oraz instalacje mające styczność z twardą wodą oraz jakich środków używać w celu ich ochrony. Problem dotyczy głównie urządzeń takich jak pralka lub zmywarka, gdzie proces podgrzewania wody prowadzi do szybkiego niszczenia poszczególnych elementów.

Trwałą ochronę przed działaniem twardej wody można uzyskać, inwestując w zmiękczacz automatyczny i domową stację uzdatniania, co jednak jest rozwiązaniem kosztownym i nie sprawdzi się przy małych metrażach. Na instalacji domowej można też montować magnetyzer, czyli urządzenie do zmiany konsystencji zawartych w wodzie pierwiastków, przez co stają się one płynne.

Domowe sposoby na twardą wodę

Zamiast kosztownej interwencji hydraulika lepiej więc zainwestować w środki zapobiegawcze i regularnie stosować produkty zalecane przez producentów urządzeń myjących i piorących. Mogą to być zarówno środki chemiczne i specjalistyczne detergenty, ale też filtry montowane w głównych punktach przepływu wody.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej konsultacji lub montażu urządzeń, które poprawią jakość wody w twoim domu, zadzwoń na pogotowie hydrauliczne Sirlocal w Warszawie, gdzie otrzymasz fachową pomoc.

Podobne

Tagi