Trawa z rolki. Co powinno nas skłonić do korzystania z trawy w rolkach? Trawnik z rolki Olsztyn

maj 11, 2018 przez

Trawa z rolki. Co powinno nas skłonić do korzystania z trawy w rolkach? Trawnik z rolki Olsztyn

Przez naprawdę długi czas trawę można było uzyskać wyłącznie za sprawą tradycyjnego wysiewu. Jednak około ćwierć wieku temu na rynku zaczęły występować w sprzedaży odmiany trawy w rolce.

trawnik z rolki Olsztyn

Każdy, kto chce uzyskać niemal natychmiastowy rezultat, powinien sięgnąć po ten wariant. Taki trawnik z rolki Olsztyn ma bowiem szereg atutów. Tym samym wypada pochylić się nieco nad tym sposobem zazielenienia różnych nawierzchni. Czym zatem jest wspomniany przed momentem rodzaj trawnika? Taki trawnik to nic innego jak staranie wyselekcjonowany pas darni i zwinięty w rolkę na czas transportu do punktu docelowego.

trawa z rolki Olsztyn

Z reguły trawa z rolki Olsztyn układana jest z pasów o wymiarach 0, 5 x 2 m bądź 0, 4 na 2 m. W sprzedaży występują dwa warianty takich pasów, które różnią się sposobem uprawy. Do wyboru mamy trawę rosnącą na folii i cienkiej warstwie ziemi oraz tej rosnącej w tradycyjny sposób. Pierwszy wariant jest droższy, lecz gwarantuje mniejsze ryzyko uszkodzenia systemu korzeniowego. Bez względu na typ trawa w rolkach Olsztyn może być sadzona w przez praktycznie cały okres wegetacyjny. Należy zawsze pamiętać, aby po rozłożeniu takiego zielonego dywanu przez około 2 tygodnie intensywnie go nawadniać. Tego typu trawa z reguły nie lubi zacienionych miejsc. Jednak przy dłuższym przygotowywaniu można uzyskać odpowiedni typ trawy. Podobnie ma się rzecz z trawą pod intensywną eksploatację np. na boiska.