Mała łazienka i wilgoć

gru 1, 2020 przez

Mała łazienka i wilgoć

W wielu polskich mieszkaniach, szczególnie na starych blokowiskach pojawia się bardzo często ten sam problem, a mianowicie wilgoć w małej łazience… Niestety nie każda pani domu potrafi sobie skutecznie radzić z tym problem. Dlatego tez dzisiaj przedstawimy sobie kilka sposobów na skuteczne pozbycie się nadmiernej wilgoci i jej brzydkich konsekwencji z naszych łazienek.

 

Przede wszystkim mając małą łazienkę powinniśmy pamiętać o tym, żeby ją regularnie wietrzyć i dokładnie sprzątać. W trakcie regularnych porządków w łazience powinniśmy zajrzeć w każdy zakamarek i dokładnie przetrzeć go przy użyciu specjalnych środków dezynfekujących. Jeśli akurat nie mamy tego rodzaju detergentów lub jesteśmy ich przeciwnikami, to równie skuteczny może być ocet spirytusowy. w ten sposób będziemy mieć pewność, ze nasza łazienka jest odpowiednio odkażona. Kolejnym krokiem powinno być regularne i skuteczne wietrzenie. W tym celu warto od czasu do czasu sprawdzić drożność kanału wentylacyjnego. Możemy również zdecydować się na wietrzenie po każdej kąpieli. Jeśli jednak z jakiegoś powodu mamy utrudnioną tego rodzaju pielęgnację, ponieważ na przykład w domu są małe dzieci, to warto pomyśleć o wietrzeniu łazienki w czasie nocy.
Warto wiedzieć również, że posiadaczom małych łazienek idą również nowoczesne technologie. Na rynku są już dostępne specjalne osuszacze powietrza czy też pochłaniacze wilgoci. Są one jednak nadal dosyć drogie, dlatego warto wiedzieć, że pochłaniacz wilgoci jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy kupić bawełniane woreczki i sylikonowy żwirek dla kota, żeby skutecznie walczyć z wilgocią w łazience. Pamiętajmy jednak, żeby regularnie wymieniać woreczek ze żwirkiem i zawsze umieszczać go poza zasięgiem dzieci.

Jeśli jednak i tak nasza łazienkę zaatakuje grzyb i pleśń, to n rynku środków do czyszczenia znajdują się już specjalistyczne środki, które pomogą nam szybko i skutecznie pozbyć się tego właśnie problemu. W końcu czysta łazienka to podstawa.

Podobne

Tagi