Jak pozbyć się szkodników z ogrodu

wrz 2, 2022 przez

Jak pozbyć się szkodników z ogrodu

Czy wiesz, że ogród jest najlepszym miejscem dla dzieci i dorosłych, aby cieszyć się, ale w tym samym czasie jest to najgorsze miejsce dla błędów i szkodników. Szkodniki te mogą uszkodzić ogród i zniszczyć rośliny i kwiaty. Aby zapobiec ich uszkodzeniom w ogrodzie, powinieneś wiedzieć o sposobach kontroli tych szkodników.

Szkodniki to nic innego jak małe zwierzęta, które są szkodliwe dla roślin. Niektóre owady zjadają liście roślin, inne korzenie roślin, a jeszcze inne żywią się nasionami. Istnieją tysiące szkodników i większość z nich znajduje się w glebie.

Oto niektóre z powszechnych szkodników, które można znaleźć w ogrodzie i jak się ich pozbyć:

Pszczoła obcinaczka liści

Ten owad żywi się liśćmi i pąkami kwiatowymi roślin. Zjadają liście i kwiaty roślin, a larwy tych owadów zjadają również korzenie roślin. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest rozpylenie pestycydów na liście i pąki roślin.

Biedronka

Są to powszechne robaki, które można zobaczyć w ogrodzie. Występują one głównie w ciepłym klimacie. Jeśli chcesz się ich pozbyć, to możesz użyć pestycydu. Możesz również trzymać rośliny z dala od nich.

Gąsienica

Mogą uszkadzać korzenie roślin, zjadać liście i pąki kwiatowe roślin. Jeśli masz szklarnię to powinieneś mieć otwarte okna.

Mączlik

Są to najczęstsze szkodniki występujące w ogrodzie. Możesz trzymać rośliny z dala od mącznika. Jeśli widzisz te owady to powinieneś spryskać je pestycydami.

Ślimak

Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych szkodników. Jedzą one rośliny i mogą powodować uszkodzenia liści. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest trzymanie ogrodu z dala od nich. Możesz również użyć pestycydu.

Pająki

Są bardzo szkodliwe dla roślin. Mogą podgryzać liście i kwiaty roślin. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest trzymanie ogrodu z dala od nich.

Komary

Jeśli masz dużo komarów w swoim ogrodzie to powinieneś spryskać je pestycydami.

Termity

Mogą jeść korzenie roślin i mogą uszkodzić drewno. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest trzymanie ogrodu z dala od nich.

Wnioski:

Jeśli chcesz pozbyć się tych szkodników, to powinieneś być ostrożny i unikać kontaktu z nimi. Powinieneś trzymać ogród z dala od szkodników i utrzymywać ogród w czystości.

 

Podobne

Tagi